Li 23 girtîgehan 91 girtî di greva birçîbûnê ya bêdawî û bêdorveger de ne
Hejmara girtiyên di greva birçîbûnê ya bêdawî û bêdorveger ya li dijî tecrîdkirina Rêberê Gelê Kurd Abdullah Ocalan bû 91.
Hejmara girtiyên di greva birçîbûnê ya bêdawî û bêdorveger ya li dijî tecrîdkirina Rêberê Gelê Kurd Abdullah Ocalan bû 91.
Greva birçîbûnê ya Hevseroka KCD û Parlamenera HDP’ê Leyla Guven ku 8’ê Mijdarî dabû destpêkirin di roja 53’an de didome.
Li gorî nûçeya Ajansa Nûçeyan a Mezopotamyayê (MA) grevên birçîbûnê yên bêdawî û bêdorveger belavî 23 girtîgehan bûye û hejmara girtiyên di grevê de jî bû 91.
Greva birçîbûnê ya bêdawî û bêdorveger ya 39 girtiyên li girtîgehên cuda ku 16’ê Kanûnê dest pê kirîbû di roja 16’an de ye.
Piştî rojekê li sê girtîgehan 9 girtî dest bi grevê kirin. Roja 26’ê Kanûnê li 12 girtîgehan 2 girtiyên din dest bi greva birçîbûnê ya bêdawî û bêdorveger kirin.
Lîste û navên girtiyên di greva birçîbûnê ya bêdawî û bêdorveger de wiha ne;
16’Ê KANÛNÊ
Girtîgeha Jinan a Gebze: Hacer Halîl Yûsûf, Rûhşan Bozan, Ozlem Ozdemîr, Ayten Gulsum, Ozlem Soyler.
Girtîgeha Tîpa F a Kandira Hejmar 1: Îbrahîm Kaya, Ûmût Çamlibel, Yûsûf Başaran, Guven Suvarîoglû, Ridvan Guven, Necla Atak.
Girtîgeha Tîpa L a Patnosê: Mehmed Bozda, Cengaver Aykûl, Atîlla Coşkûn Ozer, Omer Kabûl, Abdullah Kizilkaya.
Girtîgeha Xarpêt Hejmar 1: Metîn Serhat, Harûn Alkan, Mûsa Candemîr.
Girtîgeha Tîpa D a Amedê: Sercan Gumuş, Ridvan Kaya, Nîmettûlah Cînkiliç, Haytî Ûzman, Cuneyt Aslan.
Girtîgeha Tîpa F a Wanê: Cîhan Tamûr, Bariş Kahraman, Şahîn Oncu, Azîm Sokmen, Bahtiyar Kemal Hasan.
Girtîgeha Jinan a Bakirkoyê: Esma Başkale, Belgîn Kanat, Zozan Kûtûm, Reyhan Coşmûşlû.
Girtîgeha Tîpa E a Amedê: Leyla Guven, Evîn Kaya, Kîbriye Evren, Hilal Olmez.
Girtîgeha Tîpa T Beşîkduzu ya Trabzonê: Alî Bektaş, Dilgeş Yaşar, Abdullah Aydin.
17’ê KANÛNÊ
Girtîgeha Tîpa F a Tekîrdag Hejmar 2: Ahmet Osman, Seyhan Kûrt, Yakûp Kaymaz.
Girtîgeh Tîpa F a Kandira Hejmar 2: Sadettîn Yaşar, Tûran Gunana, Mesût Atiş.
Girtîgeha Tîpa F a Edîrne: Ramazan Çeper, Zerdeşt Odûncû, Adem Arslan.
26 KANÛNÊ
Girtîgeha Tîpa T a Odemîş: Ûgûr Çîçek, Abdurrahman Yilmaz, Mehmet Kaplan, Serhat Guzel.
Girtîgeha Tîpa T a Îzmîr (Alîaga-Şakran) Hejmar 2: Mehmet Dûrak, Tanjû Yildirim, Nîhat Ejmez, Yakûp Guneş, Ramazan Atalay.
Girtîgeha Jinan a Îzmîrê: Rahşan Aydin, Ebrû Guden, Gulten Akgun.
Girtîgeha Tîpa F a Kiriklar Hejmar 1: Erdal Polat, Abdûllah Oral, Samî Ozturk.
Girtîgeha Tîpa F a Kiriklar Hejmar 2: Ozan Alkkaya, Halîs Daghan.
Girtîgeha Tîpa F a Tekîrdag Hejmar 1: Sînan Çelîk, Ridvan Tûran, Bûrhan Barût, Erhan Aydin, Alî Îlhan Bayer.
Girtîgeha Tîpa F a Tekîrdag Hejmar 2: Serdar Şahîn, Ahmet Surme, Umît Akgumuş, Ahmet Arîf Yoyler, Roger Tîrêj Ozalp.
Girtîgeha Silîvrî Hejmar 5: Zafer Saglam, Abdulselam Akdogan, Hamza Dogrûl, Yûsûf Bayram, Halîl Ay, Şiyar Yildirim.
Girtîgeha Silîvrî Hejmar 9: Seyhan Çîçeklî.
Girtîgeha Tîpa F a Kiriklarê: Seda Alçîçek, Îsa Îpeklî, Davûd Onder, Emrah Ûbîk, Kerem Îmrak.
Girtîgeha Tîpa F a Bafra: Abdûllatîf Teymûr.
Girtîgehat Tîpa T a Duzce: Suleyman Benzer, Mehmet Erbey.