Lîsteya navê girtiyên di greva birçîbûnê de ne
Li girtîgehên Kurdistan û Tirkiyeyê 226 girtî ji bo şikandina tecrîdkirina Rêberê Gelê Kurd Abdullah Ocalan û pêkhatina azadiya wî ketine greva birçîbûnê ya bê dawî û bê dorveger.
Li girtîgehên Kurdistan û Tirkiyeyê 226 girtî ji bo şikandina tecrîdkirina Rêberê Gelê Kurd Abdullah Ocalan û pêkhatina azadiya wî ketine greva birçîbûnê ya bê dawî û bê dorveger.
Çalakiya girtiyên PKK û PAJK’ê yên ji bo şikandina tecrîdkirina Rêberê Gelê Kurd Abdullah Ocalan ya greva birçîbûnê ya bê dawî û bê dorveger didome. Cara pêşî Hevseroka KCD’ê û Parlamentera Colemêrgê ya HDP’ê Leyla Guven dest bi çalakiyê kiribû. Piştî Guvenê girtiyên azadiyê 27’ê Mijdarê li gelek girtîgehan ketine greva bê dawî û bê dorveger. Bi vî awayî li girtîgehên Tirkiye û Kurdistanê 226 girtiyên azadiyê di greva birçîbûnê ya bê dawî û bê dorveger de ne. Li gorî agahiyên ji parêzeran hatin girtin navê girtiyên ketî greva birçîbûnê wiha ye:
NAVÊ ÇALAKVANAN
Li gorî dema destpêkirina çalakiyê navê girtiyên ketin greva birçîbûnê ya bê dawî û dorveger wiha ye:
8 Mijdar 2018:
Leyla Guven - Girtîgeha Tîpa E ya Jinan a Amedê
16 Kanûn 2018:
Hacer Halil Yusuf - Girtîgeha Jinan a Gebzeyê
Ruhşan Bozan - Girtîgeha Jinan a Gebzeyê
Ozlem Ozdemir - Girtîgeha Jinan a Gebzeyê
Ayten Gulsum - Girtîgeha Jinan a Gebzeyê
Ozlem Soyler - Girtîgeha Jinan a Gebzeyê
İbrahim Kaya - Girtîgeha Tîpa F a hejmar 1 a Kandirayê
Umut Çamlibel - Girtîgeha Tîpa F a hejmar 1 a Kandirayê
Yusuf Başaran - Girtîgeha Tîpa F a hejmar 1 a Kandirayê
Guven Suvarioglu - Girtîgeha Tîpa F a hejmar 1 a Kandirayê
Ridvan Guven - Girtîgeha Tîpa F a hejmar 1 a Kandirayê
Necla Atak - Girtîgeha Tîpa F a hejmar 1 a Kandirayê
Mehmet Bozdag - Girtîgeha Tîpa L a Fanosê
Cengaver Aykul - Girtîgeha Hejmar a 2’em a Xarpêtê
Atilla Coşkun Ozer - Girtîgeha Tîpa L a Fanosê
Omer Kabul - Girtîgeha Tîpa L a Fanosê
Abdullah Kizilkaya - Girtîgeha Tîpa L a Fanosê
Metin Serhat - Girtîgeha Hejmar 1’em a Xarpêtê
Harun Alkan - Girtîgeha Hejmar 1’em a Xarpêtê
Musa Candemir - Girtîgeha Hejmar 1’em a Xarpêtê
Sercan Gumuş - Girtîgeha Tîpa D a Amedê
Ridvan Kaya - Girtîgeha Tîpa D a Amedê
Nimetullah Cinkiliç - Girtîgeha Tîpa D a Amedê
Hayati Uzmen - Girtîgeha Tîpa D a Amedê
Cuneyt Aslan - Girtîgeha Tîpa D a Amedê
Cihan Tamur - Girtîgeha Wanên ya Ewlehiya Bilind
Bariş Kahraman - Girtîgeha Wanên ya Ewlehiya Bilind
Şahin Oncu - Girtîgeha Wanên ya Ewlehiya Bilind
Azim Sokemen - Girtîgeha Wanên ya Ewlehiya Bilind
Bahtiyar Kemal Hasan - Girtîgeha Wanên ya Ewlehiya Bilind
Evin Kaya - Girtîgeha Tîpa E ya Amedê
Kibriye Evren - Girtîgeha Tîpa E ya Amedê
Hilal Olmez - Girtîgeha Tîpa E ya Amedê
17 Kanûn 2018:
Ali Bektaş - Girtîgeha Tîpa T a Trabzonê
Dilgeş Yaşar - Girtîgeha Tîpa T a Trabzonê
Abdullah Aydin - Girtîgeha Tîpa T a Trabzonê
Esma Başkale - Girtîgeha Jinan a Bakirkoyê
Belgin Kanat - Girtîgeha Jinan a Bakirkoyê
Zozan Kutum - Girtîgeha Jinan a Bakirkoyê
Reyhan Coşmuşlu - Girtîgeha Jinan a Bakirkoyê
Ahmet Osman - Girtîgeha Tîpa F ya Hejmar 1 a Tekîrdagê
Seyhan Kurt - Girtîgeha Tîpa F ya Hejmar 1 a Tekîrdagê
Yakup Kaymaz - Girtîgeha Tîpa F ya Hejmar 1 a Tekîrdagê
Ramazan Çeper - Girtîgeha Tîpa F a Edîrneyê
Zerdeşt Oduncu - Girtîgeha Tîpa F a Edîrneyê
Adem Arslan - Girtîgeha Tîpa F a Edîrneyê
Ozgur Gurbuz - Girtîgeha Tîpa T a Trabzonê
Adem Ozturk - Girtîgeha Tîpa T a Trabzonê
Cemal Narci - Girtîgeha Tîpa T a Trabzonê
İsmail Berkan - Girtîgeha Tîpa T a Trabzonê
Hilmi Ozsoy - Girtîgeha Tîpa T a Trabzonê
Mazlum Ozagar - Girtîgeha Tîpa T a Trabzonê
Halil Temel - Girtîgeha Tîpa T a Trabzonê
Sadettin Yaşar - Girtîgeha Tîpa F a Hejmar 2 a Kandirayê
Turan Gunana - Girtîgeha Tîpa F a Hejmar 2 a Kandirayê
Mesut Atiş - Girtîgeha Tîpa F a Hejmar 2 a Kandirayê
20 Kanûn 2018:
Figen Şahin - Girtîgeha Tîpa T a Burhaniyeyê
Emine Kiliç - Girtîgeha Tîpa T a Burhaniyeyê
Gulistan Tekin - Girtîgeha Tîpa T a Burhaniyeyê
Çigdem Şakar - Girtîgeha Tîpa T a Burhaniyeyê
26 Kanûn 2018:
Umit Akgumuş - Girtîgeha Tîpa F a Hejmar 2 a Tekîrdagê
Ahmet Arif Yoyler - Girtîgeha Tîpa F a Hejmar 2 a Tekîrdagê
Roger Tirej Ozalp - Girtîgeha Tîpa F a Hejmar 2 a Tekîrdagê
Abdurrahim Yilmaz - Girtîgeha Tîpa T a Odemîşê
Ugur Çiçek - Girtîgeha Tîpa T a Odemîşê
Mehmet Kaplan - Girtîgeha Tîpa T a Odemîşê
Serhat Guzel - Girtîgeha Tîpa T a Odemîşê
Serkan Eren - Girtîgeha Tîpa F ya Xarpêtê
Ahmet Tekin - Girtîgeha Tîpa F ya Xarpêtê
Yasin Gungor - Girtîgeha Tîpa F ya Xarpêtê
Salihe Cebe - Girtîgeha Tîpa L a Patnosê
Dilan Barin - Girtîgeha Tîpa L a Patnosê
5 Çile 2019:
Mesut Canbey - Girtîgeha Tîpa L a Alanyayê
Ramazan Sayan - Girtîgeha Tîpa L a Alanyayê
Nevin Gokçe - Girtîgeha Tîpa L a Alanyayê
Zelal Başboga - Girtîgeha Tîpa L a Alanyayê
Siraç Keskin - Girtîgeha Bandirma ya Hejmar 1
Agit Yilmaz - Girtîgeha Bandirma ya Hejmar 1
Engin Okutucu - Girtîgeha Bandirma ya Hejmar 1
Şeyhmus Can - Girtîgeha Bandirma ya Hejmar 1
Zinar Dogan - Girtîgeha Bandirma ya Hejmar 1
Serdar Taşkin - Girtîgeha Bandirma ya Hejmar 2
Ekrem Gun - Girtîgeha Bandirma ya Hejmar 2
Mikail Mungan - Girtîgeha Bandirma ya Hejmar 2
İnan Soylemez - Girtîgeha Bandirma ya Hejmar 2
Sipan Karabulut - Girtîgeha Bandirma ya Hejmar 2
Mazlum Cesur - Girtîgeha Kepsut a Balikesîrê
Muhtesim Ertugrul - Girtîgeha Kepsut a Balikesîrê
Tarik Aliçi - Girtîgeha Kepsut a Balikesîrê
Mehmet Aşkara - Girtîgeha Kepsut a Balikesîrê
Ozkan Kart - Girtîgeha Tîpa T a Kayserî ya Hejmar 2
Bulent Ozturk - Girtîgeha Tîpa T a Kayserî ya Hejmar 2
M. Aydin Sogut - Girtîgeha Tîpa T a Kayserî ya Hejmar 2
M. Emin Akkuş - Girtîgeha Tîpa T a Kayserî ya Hejmar 2
Emrullah Abay - Girtîgeha Tîpa T a Kayserî ya Hejmar 2
Berivan Bitmen - Girtîgeha jinan a Kayseriyê
Maşallah Erbey - Girtîgeha jinan a Kayseriyê
Merge Polat - Girtîgeha jinan a Kayseriyê
Ugur Togyildiz - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 2
Selman Buyuktop - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 2
Omer Kaya - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 2
Mahmut Ongor - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 2
Kemal Yigit - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 2
Semra Akhan - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 2
Sabiha Under - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 2
İsa Eşsiz - Girtîgeha Tîpa F ya Hejmar 1
Murat Ergen - Girtîgeha Tîpa F ya Hejmar 1
Ergul Tuncay - Girtîgeha Tîpa F ya Hejmar 1
Edip Akyildiz - Girtîgeha Sîlîvrî ya Hejmar 5
Cihan Demir - Girtîgeha Sîlîvrî ya Hejmar 5
Hikmet Olçer - Girtîgeha Sîlîvrî ya Hejmar 5
İbrahim Ozdaş - Girtîgeha Sîlîvrî ya Hejmar 5
Huseyin Yildiz - Girtîgeha Sîlîvrî ya Hejmar 5
Erdal Emeç - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 1
Fesih Tekin - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 1
Deniz Ozdemir - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 1
Mehmet Fatih Bingol - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 1
Serhat Yildirim - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 1
Murat Karaaslan - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 1
Halef Yigit - Girtîgeha Tîpa T ya Hejmar 1
Firat Ertunç - Girtîgeha Tîpa T a Hejmar 1 a Amedê
Recep Bal - Girtîgeha Tîpa T a Hejmar 1 a Amedê
Mazlum Dilek - Girtîgeha Tîpa T a Hejmar 1 a Amedê
Adnan Yigittekin - Girtîgeha Tîpa T a Hejmar 1 a Amedê
Faruk (?) - Girtîgeha Tîpa T a Hejmar 1 a Amedê
Seyfettin Kurt - Girtîgeha Tîpa T a Karabukê
Murat Kozat - Girtîgeha Tîpa T a Karabukê
Ali Haydar Elyakut - Girtîgeha Tîpa T a Karabukê
Delila Roj Ekmen - Girtîgeha Tîpa M a Bayburt
Fatma Yildirim - Girtîgeha Tîpa M a Bayburt
Sevgi Aka Gunduz - Girtîgeha Tîpa M a Bayburt
Bayram Demirhan - Girtîgeha Tîpa E ya Mêrdînê
Vedat Duyuş - Girtîgeha Tîpa E ya Mêrdînê
Mahsun Şen - Girtîgeha Tîpa E ya Mêrdînê
Zana Yilmaz - Girtîgeha Tîpa E ya Mêrdînê
Şerif Demirtaş - Girtîgeha Tîpa E ya Mêrdînê
Bariş Akkuş - Girtîgeha Tîpa E ya Mêrdînê
Birdal Abay - Girtîgeha Tîpa E ya Mêrdînê
Sunay Yaman - Girtîgeha Sêwregê
Sozdar Çiçek - Girtîgeha Sêwregê
Serhat Yilmaz - Girtîgeha Sêwregê
Dilşad (?) - Girtîgeha Sêwregê
Mazlum Selçuk - Girtîgeha Tîpa F a Hejmar 2 a Tekîrdagê
İsmet Taş - Girtîgeha Tîpa F a Hejmar 2 a Tekîrdagê
6 Çile 2019:
Sinan Çelik - Girtîgeha Tîpa T a Hejmar 1 a Rihayê
Ali Erdem - Girtîgeha Tîpa T a Hejmar 1 a Rihayê
Riza Yuksekbag - Girtîgeha Tîpa T a Hejmar 1 a Rihayê
Muhammed İlgun - Girtîgeha Tîpa T a Hejmar 1 a Rihayê
Enver Kanmaz - Girtîgeha Tîpa T a Hejmar 1 a Rihayê