Konfederasyona Civakên Kurdistanî ya li Elmanyayê (KON-MED) ji bo Şahiya Çanda Kurd a 25'ê Îlonê li bajarê Landgraaf ê Hollandayê bê lidarxistin, daxuyaniyek da.
Di daxuyaniyê de hate gotin, "Şahiya mezin wê li dijî dagirkeriya qirker a dewleta Tirk a faşîst a li Kurdsitanê, li dijî girtinan û komkujiyan, li dijî tecrîda giran a li ser Rêberê Gelê Kurd Abdullah Ocalan, li dijî êrişên li ser Rojava, Şengal û Başûrê Kurdistanê bibe ew şahî ku gelê Kurd, şoreşger, demokrat, alîgirên aştî û demokrasiyê li hev bicivin û dengê xwe bilind bikin."
KON-MED'ê bang li gelê Kurdistanê, şoreşger û demokratan kir ku bi rengekî seferberî tevlî kombûna mezin bibin û dengê azadiyê yê têkoşîna hevpar bilind bikin.
CIH Û DEMA BIRÊKETINA OTOBUSAN
Li gorî daxuyaniya KON-MED'ê dem û cihê birêketina otobusan ên ji Elmanyayê wiha ye:
- Nürtingen- Busbahnhof- Saet:24:00
- Esslingen - Busbahnhof – Saet: 00:30
- Göppingen -Busbahnhof – Saet: 24:00
- Plochingen- Busbahnhof
- Bad Cannstatt - Busbahnhof – Saet: 00:30
- Sindelfingen - Rudolf-Harbig Strasse (Glaspalast Parkplatz) – Saet: 01:00
- Reutlingen - Busbahnhof – Saet: 00:30
- Tübingen- Bahnhof Tübingen- Saet: 01:00
- Ludwigsburg - Hauptbahnhof – Saet: 00:00
- Kircheim- Bahnhof Kircheim- Saet 06:00
- Heilbronn - Landturm str.4 (Komel) - Saet: 06:00
- Münih - Eine WeltHaus- Saet 23:00
- Nürnberg- Forsthof Str 36 ( Komel) -Saet:01:00
- Freiburg- Bissier Straße (Komel) - Saet: 01:00
- Freiburg-Hauptbahnhof – Saet: 01:00
- Lahr- Lotzbeck Straße- Saet: 24:00
- Friedrichshafen- Anton Sommer Straße (Komel) - Saet :23:00
- Berlin-Residenzstraße- 23:00 Uhr
- Dresden- Neustadt Bahnhof- Saet:23:00
- Cheminitz- Hauptbahnhof- Saet:24:00
- Darmstadt- Bahnhof – Saet:07:00
- Dieburg- Bahnhof - Saet: 07:00
- Heppenheim Bahnhof- Saet:06:30
- Bensheim Bahnhof- Saet:07:00
- Hökst Prelli - Saet:06:30
- Aschaffenburg - Saet: 07:00
- Mannheim- Neue Messe Platz- Saet: 07:00
- Ludwigshafen- Hbf - Saet: 07:00
- Landau – Hbf- Saet: 06:30 ber bi Wormsê ve
- Pêşiya Komeleya Hanau - Aschaffenburger str.5, 63457 Hanau- Saet: 07:00
- Frankfurterstr.87, 63110 Rodgau- Saet: 06:30
- Offenbach -Bahnhof – Saet: 07:00
- Frankfurt Süd Bahnhof- Saet: 07:00
- Lollar- alte Bahnhof 10 pêşiya Edeka - Saet 07:00
- Giesen- Nordanlage Bushaltestelle
- Marburg – HBF – Saet: 06:45
- Geledenbach – Marktplatz
- Dillenburg – Bahnhof
- Siegen- Marktstraße 35- Saet: 07: 00
- Saabruken - Pêşiya komeleyê - Johanner str. 66 – Saet: 06.30
- Saarluis- Saet: 07:00
- Neuen kirchen- Saet: 07:00
- Merzig – Saet: 07:00 - Kaiserlautern- Saet: 07:00
- Mainz - HBF – Saet: 07:00
- Fulda -HBF – Saet: 07:00
- Hannover HBF: Saet : 01:30
- Hamburg – ZOB – Saet: 23:30
- Kassel- Jägerstraße – Saet: 02:30
- Barsinghausen – Bahnhof - Saet: 00:30
- Hameln Bahnhof- Saet: 01:30
- Celle- Bahnhof- Saet: 00:30
- Burgdorf – Bahnhof -Saet: 01:00
- Lehrte – Bahnhof - Saet: 01:30
- Norden- Markplatz – Saet: 05:00
- Aurich - Bus bahnof- Saet: 06:00
- Wilhelmshaven- Marktstr. - Saet: 05:00
- Oldenburg- Herren str 173 – Saet: 06:00
- Kiel - Mettenhof – Saet: 22:30
- Kiel - Gaarden postbank – Saet: 23:00
- Lubeck - Zob – Saet: 00:30
- Limburg- Bahnhof – Saet: 07:00
- Braunschweig - Emmsstr.15 – Saet: 00:30
- Hildesheim HBF – Saet: 01:30
- Walsrode - Badfallinvoste HBF- Saet: 05:00
- Nienburg HBF - Saet :05:30
- Kassel- Kurtschumacher str 7 – Saet: 02:00
- Köln - Mülheim - HBF- Saet:08:00
- Düren- Saet: 09:00
- Herford- HBF- Saet: 07:00
- Bielefeld- HBF – Saet: 07:30
- Gütersloh- HBF- Saet: 08:00
- Badsalzuflen- Busbahnhof- Saet:07:00
- Detmold- Sprottauerstr.32- Saet: 07:30
- Pederborn- Saet: 08:00
- Düsseldorf- Busbahnhof- Saet:09:00
- Neuss- Bahnhof- Saet: 09:30
- Krefeld - Süd Bahnhof- Saet: 08:00
- Wuppertal – Elberfelder str.38 – Saet:07:30
- M.Gladbach- Hindenburg str. 224 – Saet: 09:00
- Essen- Am Freisteinstr. 50 – Saet: 08:30
- Duisburg- Komele - Saet: 08:00/Duisburg- HBF – Saet: 08:30
- Borken – Saet: 08:00
- Bochold- Bahnhof- Saet: 08:30
- Wesel- HBF – Saet: 09:00
- Bonn - Bornheimerstr. 88 – Saet: 08:00