Lîsteya HDP’ê ya namzetên parlamenteriyê
HDP’ê ji bo hilbijartina 24’ê Hezîranê lîsteya navên namzetên radest YSK’ê kirin.
HDP’ê ji bo hilbijartina 24’ê Hezîranê lîsteya navên namzetên radest YSK’ê kirin.
Hevserok Pervîn Bûldan ji bo Stenbol, Sezaî Temellî ji Wanê bûn namzet, di lîsteyê de rojnamevan, hunrmed, akademîsyen, navên girîng ên mexdûrên BHQ’ê jî cih digirin.
Partiya Demokratîk a Gelan HDP’ê, ji bo hilbijartina 24’ê Hezîranê ya parlementeran, navê wan pêşkêşî Desteya Hilibijartinê ya Bilind Kirin. Di lîsteyê de rojnamevan, hunrmed, akademîsyen, navên girîng ên mexdûrên BHQ’ê jî cih digirin.
EDENE
1- Tulay Hatîmogûllari
2- Kemal Pekoz
SEMSUR
1- Hasan Basrî Yorûlmaz
AFYONKARAHÎSAR
1- Nevîn Aytekîn
AGIRÎ
1- Bedran Ozturk
2- Dîrayet Dîlan Taşdemîr
3- Dalha Kaya
4- Kezîban Dûmmlu
AMASYA
1- Hamza Yilmaz
ENQERE HERÊMA 1.
1- Fîlîz Kerestecioglû Demir
2- Eşref Kîraz
ENQERE HERÊMA 2.
1- Nûray Turkmen Canli
ENQERE HERÊMA 3.
1- Veli Saçilik
ANTALYA
1- Kemal Bulbul
2- Deniz Yildirim
ARTVİN
1- Recep Demîrcî
AYDIN
1- Ferhat Tunç Yoslûn
BALIKESİR
1- Nesîbe Yoyler
BİLECİK
1- Fehmi Korkmaz
ÇEWLIG
1- Erdal Aydemîr
2- Nîhat Aksoy
3- Gûlistan Azak
BEBLÎS
1- Mahmût Celadet Gaydali
2- Zahit Mutlu
3- Sevda Tabak Yamaç
BOLU
1- Kenan Balta
BURDUR
1- Bekîr Çîçek
BURSA HERÊMA 1.
1- Yuksel Akgun
BURSA HERÊMA 2.
1- Mehmet Emîn Adiyaman
ÇANAKKALE
1- Bûlent Koregî
ÇANKIRI
1- Nazlî Çoban
ÇORUM
1- Bektaş Îlhan Eke
DENÎZLÎ
1- Şerîfe Yildirim
AMED
1- Adnan Selçuk Mizrakli
2- Salîhe Aydenîz
3- Îmam Taşçier
4- Remziye Tosun
5- Hîşyar Ozsoy
6- Semra Guzel
7- Garo Paylan
8- Dersîm Dag
9- Musa Farîsogûllari
10- Abdurrahim Durmuş
11- Mehmet Temizyuz
12- Ferda Fahrîoglû Akin
EDÎRNE
1- Murat Amîl
XARPÊT
1- Cevdet Konak
2- Selma Metîn
ERZÎNGAN
1- Pinar Aytekîn Ozgûç
ERZIROM
1-Mehmet Kasim Firat
2-Zeliha Dundar
ESKİŞEHÎR
1-Huseyin Demir
2-Nurten Ozer Uluçelebi
DÎLOK
1-Mahmut Togrul
2-Bedriye Yorgun
3-Mehmet Karayilan
GÎRESÛN
1-Halil Karavelioglu
GUMUŞXANE
1-Seyit Kartal
COLEMÊRG
1-Leyla Guven
2-Saît Dere
3-Ozgur Zeydanoglu
HATAY
1- Bariş Atay Mengulluoglu
ÎSPARTA
1-Mevlut Sabuncu
2-Celal Çiçek
MÊRSÎN
1-Fatma Kurtulan
2-Ridvan Turan
3-Atillah Guney
STENBOL 1
1-Pervin Buldan
2-Musa Piroglu
3-Erkan Baş
4-Erkan Katircioglu
5-Sema Uçar
STENBOL 2
1-Ahmet Şik
2-Oya Ersoy
3-Huda Kaya
4-Mustafa Avci
5-Tulay Korkutan
STENBOL 3
1-Turgut Oker
2-Dilşat Canbaz Kaya
3-Hakki Saruhan Oluç
4-Ali Kenanoglu
ÎZMÎR 1
1-Serpil Kemalbay Pekgozegu
2-Nurettin Turgay
3-Yalçin Yanık
4-Rahime Turan
5-Huseyin Çaglar
ÎZMÎR 2
1-Murat Çepnî
2-İdil ugurlu
3-Ayşe Yilmaz
3-Mehmet Aker
4-Cemile Aydin
QERS
1-Ayhan Bilgen
2-Arzu Muco
3-Bişar Abdi Alinak
KASTAMONU
1-Huseyin Gokoglu
QEYSERÎ
1-Kadri Erener
2-Eylem Cengiz
KIRKLARELÎ
1-Diren Cevahir Şen
KIRŞEHİR
1-Gokhan Akın
2-Heliz Abi
KOCAELÎ
1-Omer Faruk Gergerlioglu
2-Fatma Yildırım
3-Kureyş Bilgiç
4-Yasemin Uçer
KONYA
1-Bulent Kiliç
2-Berna Çelik
3-Eylul Yaylaci
4-Giyasettin Almaz
5-Jiyan Huri Yalçin
6-Ramazan Ot
7-Bahar Ekinci
KUTAHYA
1-Abdurrahman Adıyaman
MELETÎ
1-Mehmet Tuncel
2-Jiyan Taş
3-Kemal Gedik
4-Fatma Alataş
5-Huseyin Kilinç
6-Sinan Ozturk
MANÎSA
1-Lezgin Botan
2-Birgul Sagsoz
3-Adnan Mankan
4-Hasret Aslan
5-Cevdet Yildiz
6-Bayram Sonmez
7-Abiddin Padak
8-Nihat Yildırım
9-Îhsan Çaça
10-Veysi Durgut
MEREŞ
1-Huseyin Bakir
2-Meryem Yildiz
3-Rauf Tepe
4-Sevgi Borak
5-Şahin Sanci
6-Tulay Kilinç Deniz
7-Înanç Yildiz
8-Recep Kaya
MÊRDÎN
1-Mithat Sancar
2-Pero Dundar
3-Tuma Çelik
4-Ebru Gunay
5-Gulbin Şahin Daghan
6-Dilaver Înal
MUGLA
1-Sultan Ozcan
2-Husran Belgin Koç
3-Yilmaz Yuksel
4-Ebru Demir
5-Kemal Koç
6-Sebahat Firat
7-Abdullah Îpekli
MÛŞ
1-Gulistan Kiliç Koçyigit
2-Mensur Işık
3-Şevin Coşkun
4-Adnan Topçu
NEVŞEHÎR
1-Îrfan Turan
2-Bedrettin Eser
3-Kevser Yalçin
NÎGDE
1-Mehmet Salih Îtah
2-Îbrahim Avşar
3-Umran Baturay
ORDÛ
1-Mesut Bilgi
2-Bayram Kuşman
3-Ruken Kayaalp
4-Şevder Yandi
5-Çetin Kaplan
6-Tahsin Timur
RÎZE
1-Necmettin Durmuş
2-Kona Hazar Ozsoy
3-Sevgi Evren koroglu
SAKARYA
1-Çiçek Ariç
2-Hividar Tanguner
3-Huseyin Kaya
4-Gaye Çalişkan
5-Kemal Aktaş
6-Derya Bingol
7-Haydar Erol
SAMSÛN
1-Mediha Oya Yagci
2-Celal Kocabıyık
3-Efraîm Vayiç
4-Ali Dursun Kurt
5-Fikri Yolaydın
6-Kubilay Ozturk
7-Cemil Aksu
8-Sevda Ozbek Yakut
9 Yusuf Kir
SÊRT
1-Meral Danış Beştaş
2-Didik Taş
SÎNOP
1-Ayşe Gul Kafkas
2-Sefa Ozturk
SÊWAS
1-Salim Kaplan
2-Feray Mertoglu
3-Huseyin Eriş
4-Gurbet Demirhan
5-Erhan Govercin
6-Halime Tunç
7-Tekin Çatalkaya
TOKAT
1-Erdal Bektaş
2-Rana Rende
3-Namet Ertogan
4-Muhammet Veysel Yildiz
5-Servet Yuksel
TRABZON
1-Huseyin Taka
2-Ahmet Hazar Dîlaver
3-Kader Uzun Madenkuyu
4-Nurettin Karadeniz
5-Guven Atabay
6-Dursun Ali Kurt
DERSIM
1-Alican Onlu
2-Meral Hanbayat Yeşil
RIHA
1-Nimetullah Erdogmuş
2-Ayşe Surucu
3-Nusrettin Maçin
4-Omer Ocalan
5-Aliye Kizildamar
6-İsmail Kaplan
7-Roza Yazmaci
8-Yusuf Yetim
9-Songul Arpa
10-Orhan Ozkan
11-Elif Rojda Talar
12-Celaledin Erkmen
13-Meral Balter
14-Bişar Tuysuz
UŞAK
1-Suleyman Sozkesen
2-Şukran Sari
3-Memet Latif Yildirim
WAN
1-Sezai Temellî
2-Bedia Ozgokçe Ertan
3-Murat Sarisaç
4-Muazzez Orhan
5-Tayip Temel
6-Cengiz Çiçek
7-Mukaddes Karakoç
8-Asuman Yelmazer
YOZGAN
1-Yusuf Aran
2-Mehmet Şirin Erez
3-Deniz Ozturk
4-Cem Eren Aslan
1-Mehmet Zeki Salmanoglu
2-Bedirhan Guneş
3-Asya Gezer
4-Gevzi Kaya
AKSARAY
1-Seyit Mehmet Keskin
2-Cihan Yilmaz
3-Şukran Acar
4-Ahmet Demir
BAYBURT
1-Şemsettin Takva
KARAMAN
1-Cemil Yalçin
2-Ayşe Durunesil
3-Remzi Gokdag
KIRIKKALE
1-Dogan Angay
2-Rifat Roni
3-Tekyeddin Aktaş
ÊLIH
1-Îdris Baluken
2-Feleknas Uca
3-Necdet Îpekyuz
4-Ayşe Acar Başaran
5-Şukru Baytar
ŞIRNEX
1-Abdullah Gungen
2-Leyla Birlik
3-Huseyin Kaçmaz
4-Nuran Îmir
BARTIN
1-Yilmaz Topaloglu
2-Şayeste Salmanoglu
ERDEXAN
1-Taşkin Aktaş
2-Yaşar Kaya
ÎDIR
1-Kiznaz Turkeli
2-Habip Eksik
YALOVA
1-Ali Fuat Hatip
2-Hediye Polat
3-Abdurrazak Ekinc
KARABUK
1-Ensar Topal
2-Mustafa Ozsoy
3-Derya Goçturk
KÎLÎS
1-Kasim Kisa
2-Ezel Aydin
OSMANIYE
1-Ahmet Eken
2-Muslum Çagan
3-Derya Turhan
4-Celal Eker
DUZCE
1-Yahya Macit
2-Sema Guneş
3-Mehmet Şerif Orgun